Harjoitusvuorot

Alla on ryhmien viikko-ohjelma. Ryhmät-sivuilla kerrotaan harjoittelun sisällöstä eri ryhmissä.

Tikkurilan urheilutalo      
 matiketopelasu
 

 

 

18.00-19.00

Lasten judo

U9 & U11

19.00-20.30

Kilpa / kuntojudo aikuiset, kadetit

20.30-21.30

Vapaa harjoitus

 

17.00-18.00

Sovellettu judo, aikuiset

18.00-19.00

Sovellettu judo, nuoret

19.00-20.15 

Nuorten judo

U13 & U15

Aikuisten peruskurssi

Tekniikkaharjoutus, kaikki

 

17.00-18.30

Nuorten peruskurssi

Nuorten judo

U13 & U15

18.30-20.00

Judoakatemia

 

 

 

16.30-17.30

Lasten peruskurssi

17.30-18.30

Lasten judo

U9 & U11

18.30-20.00

Kilpa / kuntojudo aikuiset, kadetit

Aikuisten peruskurssi

 

 

 

 

17.00-18.00

Nuorten Peruskurssi

18.00-19.30

Nuorten judo

U13 & U15

 

 

 

 

 

13.00-14.00

Lasten peruskurssi

14.00-15.00

Muksujudo

15.00-16.00

Aikuisten tekniikka

 

 

14.30-16.00

Vapaa harjoitus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
        
      

 

 
  

 

    

 

 

 

  

 

   

 

 

 
        
  

 

     
        
 RYHMÄT, TikkurilaOHJAAJAT
 Lasten peruskurssi, to6 - 9v. Esa Saarelainen, Esa Niemi, Tuomas Aitomurto, Juho Kuusela-Opas
 Lasten judo, ma ja to7 - 10 v.Heli Vartiainen, Kati Pitkänen, Esa Saarelainen, Tom Lindqqvist
 Muksujudo, la5 - 6 v.Petteri Pulkkinen, Tuomas Aitomurto, Kalle Palojoki
 Lasten peruskurssi, la7 - 9 v.Petteri Pulkkinen, Tuomas Aitomurto, Pekka Juutilainen
 Nuorten judo ti11 - 14v.Jouni Korkka, Hannu Mustonen
 Nuorten Peruskurssi9 - 13 v.Teemu Turunen, Niklas Laine, Harri Louhi
 Nuorten judo ke11 - 14 v.Henry Kupiainen, Marko Suominen, Jani Mustonen
 Nuorten judo pe11 - 14 v.Leo Laaksonen, Essi Holopainen, Aki Kinnunen, Tuomo Talasterä
 Sovellettu judo, aikuiset Marita Kokkonen, Pia Louhi, Tuula Miinalainen, Hanna Kokkonen, Ulla Jalo-Virtanen
 Sovellettu judo, nuoret Marita Kokkonen, Pia Louhi, Tuula Miinalainen, Hanna Kokkonen, Ulla Jalo-Virtanen
 Kilpajudo Jouni Korkka, Hannu Mustonen, Juha Venetjoki
 Judoakatemia Timo Korpiola, Peter Mickelsson
 

Aikuisten peruskurssi

Kuntojudo

 

Erkki Kokkonen, Heikki Joensuu

Kati Pitkänen, Heli Vartiainen ja Reijo Heino

 Vapaaharjoitus, Kata Hannu Mustonen

 

Hakunila, iso tatami      
 matiketo lasu
 

14.30-16.30

Tyttöjen iltapäiväkerho

 

 

 

 

 

17.00-18.00

Lasten judo

U11 & U13

 

 

 

 

 

17.00-18.00

Lasten peruskurssi

 

 

 

14.30-16.30

poikien iltapäiväkerho

17.00-18.00

Lasten judo

U11 & U13

 

 

10.00-11.30

Tenava- ja Perhejudo

14.00-16.30

Oheisharjoitus painonnostosalilla

 
 

18.00.19.30

ei harjoitusta

19.30-20.30

ei harjoitusta

 

17.30-18.30

Lasten judo U9 & U11

19.00-20.30

Kataharjoitus

18.00-19.30

ei harjoitusta

  

18.00-20.00

Kilpajudo / randori, aikuiset, kadetit

  

 

 

 

 

   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
    

 

 

   
 

 

 
     
    
    
        
        
        
Hakunila, pieni tatami      
  tiketo   
  16.00-17.3017.30-19.0016.00-17.30                                 
  Mattojudo / kamppailullinen tekniikka

Nuoret,

Kataharjoitus

Pystyjudo / kamppailullinen tekniikka   
        
 RYHMÄ, HakunilaOHJAAJAT 
    
Tenavajudo3-5 v.Jyrki Litja 
    

Lasten peruskurssi

Lasten judo U9

6-8 v.

7-9 v.

Tuomo Talasterä, Tuuli Pihola

Tuomo Talasterä, Tuuli Pihola

 
Perhejudo6 - 9 v. + aikuinenJuha Turunen, Jyrki Litja, Henna Mannonen 
Lasten judo8 - 11 v.Marko Saarinen, Antti Blomberg, Aamos Blomberg, Otso Blomberg, Kari Parkatti, Timo Hakkarainen 
    
Kuntojudo Juha Turunen 
Nuorten Kataharjoitusvapaa harjoittelu 
Kataharjoitus vapaa harjoittelu 
koululaisten iltapäiväkerhoJuha Turunen,  Tuomo Talasterä