Baltic Sea Championships 9.3.2019 Orimattila

14.3.2019

Tikkurilan Judokat sijoittui 24. sijalle mitalitaulukossa.

Mukana kaikkiaan 44 joukkuetta/seuraa.

24.

FIN/Tikkurilan Judokat

0

1

4

6

Results

G18-48 (2)
1.BARA NannaStaffanstorps judoklubb/SWE
2.WOOTTEN ElsiTampereen Judo/FIN
G18-52 (5)
1.GRANUDD FeliciaLandvetter JK/SWE
2.SALONEN PihlaPorin JS Fudoshin/FIN
3.SEIKKULA Louna-LumiaKoyama, Rovaniemi/FIN
4.STENBERG EllenStaffanstorps judoklubb/SWE
5.SHARMA VanshikaMeido-Kan, H:ki/FIN
G18-57 (6)
1.TARKUS MeritAudentese Spordiklubi/EST
2.ARSHAKYAN VilenaAudentese Spordiklubi/EST
3.BALATKHANOVA EnisaMeido-Kan, H:ki/FIN
3.HADAR HORESH ShamaimTeam Israel/ISR
5.MIHHAILOVA DarjaKibuvits/EST
5.LEVIN DanielTeam Israel/ISR
G18-63 (10)
1.MIEKKALEHTO RonjaChikara, H:ki/FIN
2.LAIHO VenlaNummelan Judo/FIN
3.KRAPU EmmaVantaan Jukara/FIN
3.NARVA Anni-OliviaOulun JK/FIN
5.JAKIMOVA MariaAudentese Spordiklubi/EST
5.LAVIKAINEN EllaLahden JS/FIN
7.LEPPÄNIEMI IirisLappajärven Veikot/FIN
7.TEPPO UnnaKoyama, Rovaniemi/FIN
G18-70 (3)
1.VAHE LottaOrimattilan JS/FIN
2.KOROBEINIKOVA ElizavetaAudentese Spordiklubi/EST
3.YOUSEF SalmaShirokawa, Porvoo/FIN
B18-50 (13)
1.KONKOV EliseySaint Petersburg/RUS
2.HERMODSSON OlleStaffanstorps judoklubb/SWE
3.JÄRVINEN Otso-AnteroVoimailuseura Bodonos/FIN
3.OZDOEV SuleimanChikara, H:ki/FIN
5.JUNTUNEN KonstaJoutsan Tarmo/FIN
5.VAUHKONEN RasmusKerimäen Judonoko/FIN
7.KOSUNEN JimiVoimailuseura Bodonos/FIN
7.SEPPÄLÄ OtsoMaskun Tempo/FIN
B18-55 (9)
1.MAXLIN MiljohnStockholms JK/SWE
2.POSTOL KirillOokami/EST
3.LEVINSHTEIN YuvalTeam Israel/ISR
3.SAKSLADU MarcusAudentese Spordiklubi/EST
5.PALMQVIST JacobStaffanstorps judoklubb/SWE
5.AUNA JesseNummelan Judo/FIN
7.MARTISKAINEN MiroJoen Yawara, Joensuu/FIN
7.MATTERO NikoLappeenrannan Kamiza/FIN
B18-60 (14)
1.LIPARD ViljarAudentese Spordiklubi/EST
2.RANTALAINEN AtteMikkelin Judo/FIN
3.KUJANHAARA JoonatanChikara, H:ki/FIN
3.PASHAEV HeydarStockholms JK/SWE
5.KIBEL NoamTeam Israel/ISR
7.KLOCHKOV SimoKuopion JS Tomodachi/FIN
7.NABIULIN YanTeam Russia/RUS
B18-66 (22)
1.PÄÄSTEL RandelVõru Judoklubi REI/EST
2.MATTSSON PelleStockholms JK/SWE
3.VEDZIZHEV IsmailChikara, H:ki/FIN
3.PAJARI ViliTikkurilan Judokat/FIN
5.WESSLÉN HannesStaffanstorps judoklubb/SWE
5.LINDGREN EliasStaffanstorps judoklubb/SWE
7.TOIKKA GeorgiiKotkan JS/FIN
7.ALATALO MyrskyChikara, H:ki/FIN
B18-73 (14)
1.AZIZ ZicoLahden JS/FIN
2.POVALYAEV VladislavTosno/RUS
3.ZHABBAROV DonierTeam Russia/RUS
3.KÜNNAPUU Paul MartinJudo-Kan, Espoo/FIN
5.RANNE Marek MartenAitado/EST
5.GUSTAFSSON HugoLandvetter JK/SWE
7.RÖNTY SamiKajaanin JK/FIN
7.MALINEN MiroMaskun Tempo/FIN
B18-81 (8)
1.AVDEEV MikhailSaint Petersburg/RUS
2.KOKHTASHVILI GiviVõru Judoklubi REI/EST
3.REDSVEN MarkusMikkelin Judo/FIN

3.

KANEVETS Artur

Tikkurilan Judokat/FIN

5.KÄRBER Sten ErikAitado/EST
7.SEPPÄLÄ VäinöMaskun Tempo/FIN
7.WOIVALIN ValterÅlands Judoklubb/FIN
B18-90 (2)
1.STARFELT ErikJudo Club Sundsvall/SWE
2.JUHAKOSKI FelixMikkelin Judo/FIN
W21-48 (2)
1.BARA NannaStaffanstorps judoklubb/SWE
2.WOOTTEN ElsiTampereen Judo/FIN
W21-52 (5)
1.SALONEN PihlaPorin JS Fudoshin/FIN
2.GRANUDD FeliciaLandvetter JK/SWE
3.STENBERG EllenStaffanstorps judoklubb/SWE
4.SEIKKULA Louna-LumiaKoyama, Rovaniemi/FIN
W21-57 (5)
1.LAXEN FridaKirkkonummen JS/FIN
2.BALATKHANOVA EnisaMeido-Kan, H:ki/FIN
3.HADAR HORESH ShamaimTeam Israel/ISR
4.MIHHAILOVA DarjaKibuvits/EST
5.LEVIN DanielTeam Israel/ISR
W21-63 (11)
1.BIEDRON StefanieJudo Club Sundsvall/SWE
2.MIEKKALEHTO RonjaChikara, H:ki/FIN
3.KEITAANNIEMI TinjaVoimailuseura Bodonos/FIN
3.KUJANSUU ElviiraTampereen Judo/FIN
5.LEHTSALU DeboraAudentese Spordiklubi/EST
5.TEPPO UnnaKoyama, Rovaniemi/FIN
7.LEPONEN JohannaShirokawa, Porvoo/FIN
7.KÄHÄRÄ SaraOrimattilan JS/FIN
W21-70 (4)
1.RAVEALA KatriChikara, H:ki/FIN
2.VAHE LottaOrimattilan JS/FIN
3.LEPPÄNIEMI VilmaLappajärven Veikot/FIN
4.TEDERHOLM EmilieUppsala Judo Club/SWE
W21+78 (3)
1.NYKÄNEN NooraHoljutai, Hollola/FIN
2.KARILAID AnnikaAitado/EST

3.

UUSITALO Tiia

Tikkurilan Judokat/FIN

M21-55 (8)
1.MAXLIN MiljohnStockholms JK/SWE
2.HAIKULAINEN JoonasLappeenrannan Kamiza/FIN
3.HERMODSSON OlleStaffanstorps judoklubb/SWE
3.LEVINSHTEIN YuvalTeam Israel/ISR
5.PALMQVIST JacobStaffanstorps judoklubb/SWE
5.POSTOL KirillOokami/EST
7.KADORI DanielTeam Israel/ISR
7.MARTISKAINEN MiroJoen Yawara, Joensuu/FIN
M21-60 (9)
1.SVALBERG LeonStockholms JK/SWE

2.

PAVLOV Patrick

Tikkurilan Judokat/FIN

3.PULKKA JensVantaan Jukara/FIN
3.HOVAV RomTeam Israel/ISR
5.NABIULIN YanTeam Russia/RUS
5.PASHAEV HeydarStockholms JK/SWE
7.KIBEL NoamTeam Israel/ISR

7.

UUSITALO Toni

Tikkurilan Judokat/FIN

M21-66 (17)
1.DJOUKAEV TurpalHämeenlinnan JS/FIN
2.RÖNKKÖ ThomasOrimattilan JS/FIN
3.HANSSON AlfredStaffanstorps judoklubb/SWE
3.KHIRCHILASHVILI KhirchlaMeido-Kan, H:ki/FIN
5.METZSCH EsbenStaffanstorps judoklubb/SWE
5.PULKKA EricVantaan Jukara/FIN
7.AHONEN JoonasOrimattilan JS/FIN
7.GEISOR JoelShirokawa, Porvoo/FIN
M21-73 (9)
1.OLIN ValtteriVoimailuseura Bodonos/FIN
2.KORHONEN RoopeKajaanin JK/FIN
3.HAKKARAINEN SanteriJyväskylä Jigotai/FIN
3.ELMURZAEV DokkaTosno/RUS
5.SJÖBERG GustavJudo Club Sundsvall/SWE
5.PASHAEV PashaStockholms JK/SWE
7.SALA MatiasNummelan Judo/FIN
7.ZHABBAROV DonierTeam Russia/RUS
M21-81 (10)
1.MÄKINEN OskariNummelan Judo/FIN
2.IHANAMÄKI EetuNokian Judo/FIN
3.TÜKSAMMEL KarlAitado/EST
3.NURIEV DenielAudentese Spordiklubi/EST
5.PERELSTEIN MarkusOokami/EST
5.MOVSISJAN ArmenAudentese Spordiklubi/EST
7.MÄNTYLÄ EliasUppsala Judo Club/SWE
7.COOK AidanPMA Judo/RSA
M21-90 (3)
1.LAMBACKA MarkusKoyama, Rovaniemi/FIN
2.STARFELT ErikJudo Club Sundsvall/SWE
3.STEELE StormPMA Judo/RSA
M21-100 (2)
1.SÜLLA SimonAitado/EST
2.HEREA AlexandruTurun Judoseura/FIN
W-52 (3)
1.SALONEN PihlaPorin JS Fudoshin/FIN
2.KOSONEN MarianneKerimäen Judonoko/FIN
3.SHAPIRA GalTeam Israel/ISR
W-63 (6)
1.MATIKAINEN PihlaMaskun Tempo/FIN
2.BIEDRON StefanieJudo Club Sundsvall/SWE
3.KUJANSUU ElviiraTampereen Judo/FIN
3.KEITAANNIEMI TinjaVoimailuseura Bodonos/FIN
5.KAUTTO EmiliaLappajärven Veikot/FIN
5.TIMMERBACKA TiiaKaustisen Pohjan-Veikot/FIN
W-70 (5)
1.KANERVA EmiliaKirkkonummen JS/FIN
2.NAELSO KristelAudentese Spordiklubi/EST
3.RAVEALA KatriChikara, H:ki/FIN
4.LEPPÄNIEMI VilmaLappajärven Veikot/FIN
5.EKLUND RonjaEspoon Urheilijat/FIN
W+78 (1)
1.KARILAID AnnikaAitado/EST
M-60 (4)
1.HOVAV RomTeam Israel/ISR
2.COOK DevonPMA Judo/RSA

3.

PAVLOV Patrick

Tikkurilan Judokat/FIN

4.PETTINAU LucaTurun Judoseura/FIN
M-66 (9)
1.KHIRCHILASHVILI KhirchlaMeido-Kan, H:ki/FIN
2.YLITALO JoelMeido-Kan, H:ki/FIN
3.TUURALA HenriRaision Ryhti/FIN
3.NIZAMOV MaratVoimailuseura Bodonos/FIN
5.TEETLAUS Markus JohannesJudoklubi Dokyo/EST
5.TRIFONOV VladislavTeam Russia/RUS
7.PULKKA EricVantaan Jukara/FIN
7.VALTONEN TommiNummelan Judo/FIN
M-73 (11)
1.KAEWASA SikkoHämeenlinnan JS/FIN
2.OLIN ValtteriVoimailuseura Bodonos/FIN
3.HAKKARAINEN SanteriJyväskylä Jigotai/FIN
3.KOSKINEN SamuliHämeenlinnan JS/FIN
5.NIVA HeikkiJudo-Kan, Espoo/FIN
5.ELMURZAEV DokkaTosno/RUS
7.RISTOLA ArturKotkan JS/FIN
M-81 (13)
1.ABBUD TammarJudo Club Sundsvall/SWE
2.MÄÄTTÄ ArttuNummelan Judo/FIN
3.HÄNNINEN KonstaPikadon, Pieksämäki/FIN
3.HALONEN PyryMeido-Kan, H:ki/FIN
5.LAAKKONEN AkuMeido-Kan, H:ki/FIN
5.TERÄVÄ JuusoFinndai, H:ki/FIN
7.LUOMA JuhoTampereen Judo/FIN
7.HEISKANEN TimoLahden JS/FIN
M-90 (8)
1.HANNULA HenriHämeenlinnan JS/FIN
2.KARAGIANNIS VincentJudoklubben National/SWE
3.VALSSON ÆgirReykjavík Judo Club/ISL
3.RAHMANI SafarChikara, H:ki/FIN
5.LAMBACKA MarkusKoyama, Rovaniemi/FIN
5.STEELE StormPMA Judo/RSA
7.NESTOR KevinNorrköpings JK/SWE
7.SALMINEN MikaKirkkonummen JS/FIN
M-100 (2)
1.NUORTEVA LalliHämeenlinnan JS/FIN
2.KARPOV DmitriiTeam Russia/RUS
M+100 (5)
1.PUUMALAINEN MarttiMikkelin Judo/FIN
2.KARI ErkkaMeido-Kan, H:ki/FIN
3.KARRO TanelAudentese Spordiklubi/EST
4.HIRVONEN MiikaChikara, H:ki/FIN
5.KARPOV DmitriiTeam Russia/RUS