Juhlatreenit - tunnelmaa

2.2.2019

Aamulla mattoa herätykseksi
Aamulla mattoa herätykseksi

Juhlallisuudet alkakoon
Juhlallisuudet alkakoon
Jami ja Matfei saivat ansaitusti tosen nauhan vihreään vyöhönsä
Jami ja Matfei saivat ansaitusti tosen nauhan vihreään vyöhönsä
Nuorten SM-kisamitalisteja
Nuorten SM-kisamitalisteja
Katan SM-mitalisteja
Katan SM-mitalisteja
Sovelletun Judon SM-mitalisti Kristian Salin
Sovelletun Judon SM-mitalisti Kristian Salin
Vuoden nuoret Jami Kankaanpää ja Matfei Polischcuk
Vuoden nuoret Jami Kankaanpää ja Matfei Polischcuk
Vuoden 2018 palkitut
Vuoden 2018 palkitut
Vuoden 2018 Judokat Tiia Uusitalo ja Artur Kanevets
Vuoden 2018 Judokat Tiia Uusitalo ja Artur Kanevets

Tikkurilan Judokat palkitsi vuoden 2018 ansioituneet judokat

Mukava tilaisuus pidettiin Hakunilassa, seuran tehostamisleirin yhteydessä 2.2.2019. SM-kisamitalisteille jaettiin kunnian lisäksi neljän päivän kisaliput nuorten, alle 21 vuotiaitten EM-kilpailuihin 12.-15.2.2019. Lisäksi he saivat EM-kilpailuaiheisen t-paidan.

Vuoden 2018 ansioituneet seuran jäsenet saivat hienot pokaalit sekä samaisen t-paidan. Tilaisuudessa nautittiin myös kakkukahvit, kuten asiaan kuluu.

 

SM-mitalistit 2018

Nuorten SM 10.2.2018, Vantaa

Kultaa saivat

Artur Kanevets, Patrick Pavlov, Tiia Uusitalo ja Toni Uusitalo   

Hopeaa sai

Tiia Uusitalo

Pronssia saivat

Otso Blomberg, Jussi Holopainen, Aleksi Mielty, Yada Thongsut ja Sampo Turunen 

 

Kata SM 14.4.2018, Järvenpää

Kultaa saivat

Henna Mannonen, Peter Mickelsson, Pasi Oinas, (kaksi kataa) ja Mika Salsoila, (kaksi kataa)

Hopeaa saivat

Peter Mickelsson, Juha Turunen ja Pekka Väyrynen

Pronssia saivat

Jouni Korkka ja Peter Mickelsson

 

Aikuisten SM 5.5.2018, Helsinki

Hopeaa sai

Laura Jauhiainen

Pronssia saivat

Jaakko Alli ja Patrick Pavlov

 

Sovelletun judon SM 6.5.2018, Helsinki

Kultaa sai

Ville Matikainen

Pronssia saivat

Olli Lappinen, Terhi Partanen, Kristian Salin, Christa Torkell ja Henri Vierula

 

Ansioituneet 2018

Vuoden 2018 U15 Nuori, Jami Kankaanpää

Vuoden 2018 U13 Nuori, Matfei Polishchuk

Vuoden 2018 Nuori Lupaus U11 Nuori, Aada Timonen

Vuoden 2018 Ohjaaja, Antti Hänninen

Vuoden 2018 Nuori ohjaaja, Niklas Laine

Vuoden 2018 Ahertaja, Sampo Turunen

Vuoden Sovellettu Judoka, Ville Matikainen

Vuoden 2018 Valmentaja, Jevgeni Kanevets

Vuoden 2018 Nuori Judoka, Artur Kanevets

Vuoden 2018 Judoka, Patrick Pavlov ja Tiia Uusitalo