Samurai cup Nummela 20.1.2018

22.1.2018






 

Tikkurilan Judokoiden sm-kilpailu ryhmä valmistautui nuorten sm-kilpailuun samurai cupin ensimmäisessä osakilpailussa Nummelassa 20.1.2018. 

 

 

Nummelan kilpailuun lähdettiin 10 hengen joukkueella ja kilpailumenestys oli aivan loistavaa. Nummelasta oli kotiin tuomisina 6 mitalia, joista kaksi sarja voittoa. Omalta osaltani jäi vahvasti mieleen Arturin vakuuttava otteleminen ja sarjavoitto P18-73kg sarjassa, kuin myös Tiian sarjavoitto sarjassa T18+63kg. Kuitenkin eniten omaa silmää miellytti, että koko joukkue sai vahvasti omia Judollisia suorituksia läpi ipponeitten ja wazareiden merkeissä. Tästä on hyvä jatkaa kohti kohti nuorten sm-kilpailuja helmikuussa Tikkurilassa. 

 

 

Matias 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mitalit 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seura 

 

 

 

 

 

 

 

 

II 

 

 

 

 

III 

 

 

 

 

Kilpailijat 

 

 

 

 

1. 

 

 

 

 

Meido-Kan, H:ki 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 

 

 

 

 

2. 

 

 

 

 

Chikara, H:ki 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Bodonos, Kerava 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. 

 

 

 

 

Nummelan Judo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 

 

 

 

 

5. 

 

 

 

 

Tikkurilan Judokat, Vantaa 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T18+63 (6)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 

 

 

 

 

Tiia UUSITALO 

 

 

 

 

Tikkurilan Judokat, Vantaa 

 

 

 

 

2. 

 

 

 

 

Ronja NIEMI 

 

 

 

 

Oulun JK 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Salma YOUSEF 

 

 

 

 

Shirokawa, Porvoo 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Lotta MARTTILA 

 

 

 

 

Gladiator Turku Judo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P18-66 (13)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 

 

 

 

 

Turpal DJOUKAEV 

 

 

 

 

Hämeenlinnan JS 

 

 

 

 

2. 

 

 

 

 

Robin PAJUNEN 

 

 

 

 

Meido-Kan, H:ki 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Jussi HOLOPAINEN 

 

 

 

 

Tikkurilan Judokat, Vantaa 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Vili PAJARI 

 

 

 

 

Tikkurilan Judokat, Vantaa 

 

 

 

 

5. 

 

 

 

 

Henri HUHTALA 

 

 

 

 

Maskun Tempo 

 

 

 

 

5. 

 

 

 

 

Markus TARMA 

 

 

 

 

Meido-Kan, H:ki 

 

 

 

 

7. 

 

 

 

 

Kristian HEIKKINEN 

 

 

 

 

Kajaanin JK 

 

 

 

 

7. 

 

 

 

 

Emil MIETTINEN 

 

 

 

 

Meido-Kan, H:ki 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P18-73 (9)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 

 

 

 

 

Artur KANEVETS 

 

 

 

 

Tikkurilan Judokat, Vantaa 

 

 

 

 

2. 

 

 

 

 

Zico AZIZ 

 

 

 

 

Lahden JS 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Khirchla KHIRCHILASHVILI 

 

 

 

 

Meido-Kan, H:ki 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Markus VANATOA 

 

 

 

 

Ookami 

 

 

 

 

P18-81 (4)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 

 

 

 

 

Artjom MANTULIN 

 

 

 

 

Meido-Kan, H:ki 

 

 

 

 

2. 

 

 

 

 

Sampo TURUNEN 

 

 

 

 

Tikkurilan Judokat, Vantaa 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Felix JUHAKOSKI 

 

 

 

 

Mikkelin Judo 

 

 

 

 

4. 

 

 

 

 

Otso BLOMBERG 

 

 

 

 

Tikkurilan Judokat, Vantaa 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M21-73 (5)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 

 

 

 

 

Valtteri OLIN 

 

 

 

 

Bodonos, Kerava 

 

 

 

 

2. 

 

 

 

 

Eetu HEINONEN 

 

 

 

 

Meido-Kan, H:ki 

 

 

 

 

3. 

 

 

 

 

Aleksi MIELTY 

 

 

 

 

Tikkurilan Judokat, Vantaa 

 

 

 

 

4. 

 

 

 

 

Khirchla KHIRCHILASHVILI 

 

 

 

 

Meido-Kan, H:ki