Hontai Shiai oteltiin Vantaan Hakunilassa 29.10, joihin Tikkurilan judokat lähti isolla joukkueella.

31.10.2017

Lämmittelyä. Valmentajina Leo Laaksonen ja Heli j aVeera Vartiainen
Lämmittelyä. Valmentajina Leo Laaksonen ja Heli j aVeera Vartiainen
Tiukkaa valmistautumista!
Tiukkaa valmistautumista!
Leksa on tyytyväinen liikkeeseen.
Leksa on tyytyväinen liikkeeseen.
Täydellisen tekniikan tavoittelua.
Täydellisen tekniikan tavoittelua.
Matfei POLISHCHUK, hopeaa!
Matfei POLISHCHUK, hopeaa!
Antti Hänninen, kultaa!
Antti Hänninen, kultaa!
Juho Kuusela-Opas, pronssia!
Juho Kuusela-Opas, pronssia!
Otso BLOMBERG, hopeaa!
Otso BLOMBERG, hopeaa!
Matias Sinisalo, kultaa!
Matias Sinisalo, kultaa!
Aaro SIITONEN, pronssia!
Aaro SIITONEN, pronssia!

U11 tiimi saavutti hopeisen ja pronssisen mitalin sekä neljä 5. ja kolme 7. sijaa. Matseissa nähtiin lukuisia tiukkoja ja tasaväkisiä taisteluita ja huikeita voittoja. Muutaman mainitakseen Aaron 4 sekunnin ipponvoitto, joka taisi olla kisan nopeimpia, Samuelin tiukka 2,5 minuutin jatkoaikataistelu sekä Neon ja Kasperin huimat mattotilannetaistelut. Kisat olivat oikein onnistuneet ja jälleen kerran lasten into ja asenne oli enemmän kuin kohdillaan! 

Vanhemmat juniorit jatkoivat siitä mihin nuoremmat jäivät U13 ja U15 ikäluokista oli kotiin tuomisina 2 kultaa ja 2 viidettä sijaa. Erityisesti Jami Kankaanpään suvereeni sarjavoitto jäi mieleen. 

U18 ikäluokka ja aikuiset eivät yhtään kalvenneet nuorempien rinnalla vaan esittivät fantastista ottelemista iltapäivällä, ja kotiin tuomisina oli 2 sarjavoittoa 2 hopeasijaa sekä yksi pronssi. 

Pitkä ja menestyksekäs oli päivä, ja tästä on hyvä jatkaa eteenpäin kohti seuraavia karkeloita. 

Matias Holopainen 

http://www.judoshiai.fi/index.php?sub=/results/2017/hssyksy2017/

Kaikista mitalisteista ei ikävä kyllä ole kuvaa, pahoittelut siitä.

 

Tulokset

PT11-27,6 (8)
1.Samir BALAYEVMagas
2.Ibrohim UZHAKHOVMagas
3.Lauri TASKINENHontai Judo, H:ki
3.Ilishan NILHOMagas
5.Miiko HAKKARAINENTikkurilan Judokat, Vantaa
5.Emmi KERÄNENNummelan Judo
7.Marten KUDEVITAOokami
7.Kasper PELLITikkurilan Judokat, Vantaa
PT11-29,2 (8)
1.Patrik Tobias PINDMAOokami
2.Oskari LAHTELALahden JS
3.Kira PERÄTALOHämeenlinnan JS
3.Sisu SKINNARILahden JS
5.Kira PERÄTALOHämeenlinnan JS
5.Valtteri VARTIAINENTikkurilan Judokat, Vantaa
7.Nazehda HAGMANLahden JS
7.Oskar PAASOokami
PT11-31,8 (8)
1.Rasul GALAEVMagas
2.Niku KOSUNENVoimailuseura Bodonos
3.Roni KRUPSKIVantaan Jukara
3.Vanessa SAMPPALAHämeenlinnan JS
5.Olavi KAUTTOVoimailuseura Bodonos
5.Gleb TAMMIShirokawa, Porvoo
7.Alex ATTWOODShirokawa, Porvoo
7.Nea MÄTTÖShirokawa, Porvoo
PT11-34,6 (8)
1.Ralf ADAMSONOokami
2.Robert KUKOTAOokami
3.Muhamed-Amin TOCHIEVMagas
3.Elvi VILKKOHämeenlinnan JS
5.Movsar PLIJEVMagas
5.Moona HUHTAKANGASVantaan Jukara
7.Samuel STOYANOVTikkurilan Judokat, Vantaa
7.Elina HÄNNIKÄINENHämeenlinnan JS
PT11-36,4 (8)
1.Tuomas HAIKULAINENLappeenrannan Kamiza
2.Matfei POLISHCHUKTikkurilan Judokat, Vantaa
3.Peter HIRVONENHontai Judo, H:ki
3.Magomed UGURGHIEVMagas
5.Aliisa BRADEHontai Judo, H:ki
5.Amos WESTERBERGHontai Judo, H:ki
7.Maximilian KARPIOLAHontai Judo, H:ki
7.Sanni KARJALAINENNummelan Judo
PT11-42,2 (4)
1.Sander TALTSOokami
2.Robert LAASIKOokami
3.Aaro SIITONENTikkurilan Judokat, Vantaa
4.Ninja HANHIVAARAHämeenlinnan JS
PT11-30,4 (8)
1.Abdul-Aziz DAURBEKOVMagas
2.Muhamed MUTSOLGOVMagas
3.Jonathan TÖNNISONChikara, H:ki
3.Daniil KARPOVÅlands Judoklubb
5.Aada TIMONENTikkurilan Judokat, Vantaa
5.Neo AJOTikkurilan Judokat, Vantaa
7.Anni SIITONENTikkurilan Judokat, Vantaa
7.Anton TERMONENHontai Judo, H:ki
P11-50,1 (4)
1.Abdul-Karim MUTSOLGOVMagas
2.Elmo KERÄNENSiuntion Keido-Kan
3.Anton KETTUNENNummelan Judo
4.Artjom BELJAKOVOokami
T13-40 (3)
1.Jenna KUOSMANENChikara, H:ki
2.Emma KOKKONENMäntyharjun Judo
3.Elvi VILKKOHämeenlinnan JS
T13-44 (6)
1.Riina MYLLYLÄChikara, H:ki
2.Laura HAKSOAkagi
3.Annina SALANummelan Judo
3.Jenna HELINMeido-Kan, H:ki
T13+52 (3)
1.Jenna-Liisa NIRHOLANummelan Judo
2.Vanessa ROSBÄCKÅlands Judoklubb
3.Enna NIEMINENOrimattilan JS
P13-34 (2)
1.Muhammad UZHAKHOVMagas
2.Abdullah SADULAEVChikara, H:ki
P13-38 (9)
1.Kerim GALAEVMagas
2.Justus OJANNETyrvään Juro
3.Jenna KUOSMANENChikara, H:ki
3.Emma KOKKONENMäntyharjun Judo
5.Patrick TIETÄVÄINENShirokawa, Porvoo
5.Rasmus SORSANummelan Judo
7.Ilmari SARASMAAEspoon Urheilijat
7.Tuomas HAIKULAINENLappeenrannan Kamiza
P13-42 (11)
1.Abdurrahman MUTSOLGOVMagas
2.Egert-Mattias AASUMETSOokami
3.Oliver TIETÄVÄINENShirokawa, Porvoo
3.Basim YOUSEFShirokawa, Porvoo
5.Joona HAKKARAINENTikkurilan Judokat, Vantaa
5.Ristolainen ALEXTikkurilan Judokat, Vantaa
7.Olli LAHTILahden JS
7.Oula-Topias AHOLAEspoon Urheilijat
P13-46 (11)
1.Muslim TSOLOEVMagas
2.Suleiman OZDOEVChikara, H:ki
3.Christian KASESALUChikara, H:ki
3.Miika MUSTONENHämeenlinnan JS
5.Ella NYKÄNENToodokan, Joroinen
5.Arvo VILKKOHämeenlinnan JS
7.Sebastian BASTMANAhjo Training Center
7.Viggo GRANHOLMJudo-Kan, Espoo
P13-50 (5)
1.Erno RÄTTÖLahden JS
2.Jens LAITILAKirkkonummen JS
3.Kristofer PERTELSONChikara, H:ki
4.Konsta PUOTTULAMaskun Tempo
5.Matias PARVIAINENNummelan Judo
P13-55 (4)
1.Ville KIVELÄHämeenlinnan JS
2.Ronan MARKOWEspoon Urheilijat
3.Aleksi HUKKANENChikara, H:ki
4.Ilmari ERONENTampereen Judo
P13+55 (4)
1.Jami KANKAANPÄÄTikkurilan Judokat, Vantaa
2.Reigal PÕLTSAMNokian Judo
3.Jacob SILVERMANNVantaan Jukara
4.Jussi RISTIMÄKIRaision Ryhti
T15-44 (2)
1.Riina MYLLYLÄChikara, H:ki
2.Elli SUOMINENChikara, H:ki
T15-52 (4)
1.Vanshika SHARMAChikara, H:ki
2.Catherine BARNESHämeenlinnan JS
3.Emma KRAPUVantaan Jukara
4.Jenna-Liisa NIRHOLANummelan Judo
T15-57 (4)
1.Heda BALATKHANOVAMeido-Kan, H:ki
2.Emilia HEINONENOrimattilan JS
3.Lotta RUOPPAChikara, H:ki
4.Milja ERONENTampereen Judo
T15-63 (3)
1.Saara NEUVONENMeido-Kan, H:ki
2.Ida MÄKINENRiihimäen JS
3.Vanessa ROSBÄCKÅlands Judoklubb
T15+63 (2)
1.Jonna VIRENOrimattilan JS
2.Kaisa KUVAJATikkurilan Judokat, Vantaa
P15-38 (2)
1.Justus OJANNETyrvään Juro
2.Otso SEPPÄLÄMaskun Tempo
P15-42 (4)
1.Niilo LATTUShirokawa, Porvoo
2.Jimi KOSUNENVoimailuseura Bodonos
3.Otso TUOMINENVantaan Jukara
4.Leevi SAILOKARIVantaan Jukara
P15-46 (5)
1.Suleiman OZDOEVChikara, H:ki
2.Arttu SATUKANGASEspoon Urheilijat
3.Ella NYKÄNENToodokan, Joroinen
4.Lenni UROHontai Judo, H:ki
5.Max SAARESKARIMäntyharjun Judo
P15-50 (5)
1.Joonas HAIKULAINENLappeenrannan Kamiza
2.Akseli SAVOLAINENLahden JS
3.Robert PAPPELOokami
4.Olli MATIKKAVantaan Jukara
5.Joonatan TAAJAMAAMeido-Kan, H:ki
P15-55 (7)
1.Rasmus TALTSOokami
2.Eino LAHTIJyväskylä Jigotai
3.Juho PESONENHontai Judo, H:ki
3.Pavel KOROLEVKotkan JS
P15-60 (3)
1.Ismail VEZIZHEVChikara, H:ki
2.Paavo TÄHTIKUNNASVantaan Jukara
3.Jussi RISTIMÄKIRaision Ryhti
P15-66 (4)
1.Niklas LAINETikkurilan Judokat, Vantaa
2.Markus REDSVENMikkelin Judo
3.Eemeli SUNDELLJudo-Kan, Espoo
4.Leo LEHVONENTikkurilan Judokat, Vantaa
P15+66 (3)
1.Joel NYMANVoimailuseura Bodonos
2.Elias KUOPPALAChikara, H:ki
3.Valter WOIVALINÅlands Judoklubb
T18-63 (4)
1.Ronja MIEKKALEHTOChikara, H:ki
2.Neea KARSIKASHämeenlinnan JS
3.Emilia HEINONENOrimattilan JS
4.Heidi TUURALARaision Ryhti
T18+63 (3)
1.Erika VAUHKONENChikara, H:ki
2.Salma YOUSEFShirokawa, Porvoo
3.Jonna VIRENOrimattilan JS
P18-55 (2)
1.Matias SINISALOTikkurilan Judokat, Vantaa
2.Taavi MARISTOVantaan Jukara
P18-60 (6)
1.Joni AHONENOrimattilan JS
2.Linus HÖGLUNDÅlands Judoklubb
3.Joel GEISORShirokawa, Porvoo
3.Joonas KIELENNIVATampereen Judo
P18-66 (4)
1.Eetu IHANAMÄKINokian Judo
2.Joonas AHONENOrimattilan JS
3.Henri HUHTALAMaskun Tempo
4.Väinö LEHTINENMaskun Tempo
P18-73 (7)
1.Samuli MARKKANENVantaan Jukara
2.Otso BLOMBERGTikkurilan Judokat, Vantaa
3.Lauri UOTILASobudo, Somero
3.Teemu MAKUNENHontai Judo, H:ki
P18-81 (3)
1.Elias VALIMARiihimäen JS
2.Sampo TURUNENTikkurilan Judokat, Vantaa
3.Valter WOIVALINÅlands Judoklubb
N-63 (2)
1.Pihla MATIKAINENMaskun Tempo
2.Aurora SKYTTÄHontai Judo, H:ki
N-78 (4)
1.Katri MAIJALAHontai Judo, H:ki
2.Sara KÄHÄRÄOrimattilan JS
3.Ronja EKLUNDEspoon Urheilijat
4.Pia MARISTOVantaan Jukara
VM-100 (2)
1.Sami JÄRVINENNummelan Judo
2.Mikko RISTIMÄKIRaision Ryhti
VM-73 (3)
1.Christian WIEGANDFinndai ry
2.Marco HATEMChikara, H:ki
3.Jussi KOKKONENMäntyharjun Judo
VM-90 (4)
1.Jarmo HUKKANENChikara, Helsinki
2.Sergei MARKOZOVSalon Budoseura
3.Teemu POLOChikara, H:ki
4.Marko KONTTINENMäntyharjun Judo
M-66 (3)
1.Lari LUHTANENHontai Judo, H:ki
2.Linus HÖGLUNDÅlands Judoklubb
3.Juho KUUSELA-OPASTikkurilan Judokat, Vantaa
M-81 (11)
1.Klaus VERLINHontai Judo, H:ki
2.Juho LUOMATampereen Judo
3.Aleksi MIKKOLAHontai Judo, H:ki
3.Rasmus RINNEKirkkonummen JS
M-90 (3)
1.Mika PITKÄNENOulun JK
2.Joni BERGKita-Kan, Kemi
3.Ruslan AUSHMagas
M+100 (3)
1.Antti HÄNNINENTikkurilan Judokat, Vantaa
2.Tuukka RONKAINENMeido-Kan, H:ki
3.Zakaria BOUTZADAChikara, H:ki